Náhrady europaliet – palety INKA, palety z nasávanej kartonáže, plastové palety | Eobal.sk

ZĽAVY -35% na obaly šetrné k prírode. Akcia platí len do 10. júna.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Náhrady europaliet – palety INKA, palety z nasávanej kartonáže, plastové palety

Europalety sú najčastejšie používaným druhom paliet na prepravu tovaru. Na trhu je však mnoho ďalších typov paliet, ktoré ich svojimi vlastnosťami prekonajú. Ich použitie jednoznačne odporúčame, ak sa stretávate s týmito problémami:

Časté problémy spojené s klasickými europaletami

  • nevhodné na export – hrozí napadnutie škodcami dreva
  • vysoká hmotnosť – nevhodné na leteckú prepravu
  • nie sú dostatočne umývateľné
  • hrozí poranenie o paletu (drevené triesky)
  • europalety zaberajú priveľa miesta v sklade

Využite našu širokú ponuku paliet

Palety INKA

Lisované palety INKA predstavujú ideálne riešenie na export. Vyhovujú smernici ISPM 15 – nehrozí ich napadnutie škodcami dreva. Svojimi vlastnosťami plne nahrádzajú klasické europalety.

Ide o veľmi ľahké palety – až o 50 % oproti europaletám. Sú vhodné aj na leteckú prepravu pri dodržaní podmienok rovnomerného zaťaženia a kompletného zabalenia fóliou. Pri stohovaní tvoria o 2/3 nižší stĺpec
ako europalety a umožňujú bezpečnú manipuláciu bez klincov, triesok a ostrých rohov.

Čo je smernica ISPM 15
(označovaná taktiež ako NIMF 15 / NIPM 15)

Ide o medzinárodnú smernicu zamedzujúcu zavlečeniu škodcov dreva do ďalších krajín. Z toho dôvodu je nutné všetky klasické drevené palety pri exporte dodatočne tepelne ošetrovať. Palety INKA, palety z nasávanej kartonáže a plastové palety tejto norme vyhovujú vďaka svojmu materiálovému zloženiu. Ich používaním sa preto exportér vyhne dodatočným nákladom za  tepelné ošetrenie v lokalite dovozu.

Ďalšie informácie o smernici ISPM 15

Ďalšie lisované palety

V súvislosti s narušením dodávateľských reťazcov kvôli vojne na Ukrajine dopĺňame sortiment o lisované palety od ďalších dodávateľov. Funkčne sa paletám Inka plne vyrovnajú a rozmerovo aj tvarovo sú takmer identické.

Vďaka ich zaradeniu do sortimentu bude aspoň jeden typ lisovaných paliet vždy skladom pripravený na okamžitú expedíciu priamo z nášho e-shopu.

Palety z nasávanej kartonáže

Veľmi ľahké palety vhodné na jednorazové použitie. Vyrábajú sa špeciálnou technológiou z recyklovaného papiera, vďaka ktorej dosahujú dostatočnú pevnosť a nosnosť – 250 kg pri rovnomernom zaťažení. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sú vhodné pre leteckú prepravu, nenapadajú ich škodcovia dreva. Palety z nasávanej kartonáže sú veľmi ľahko recyklovateľné.

 

Plastové palety

Pevnejšia a odolnejšia alternatíva klasických europaliet. Sú vyrobené z recyklovaných plastov. Umývateľné a chemicky stále. Nehrozí napadnutie škodcami dreva.

Palety spomenuté v článku: