Stretch fólie

Zrušiť vybrané parametre

Ponúkame široký sortiment strečových fólií. Všetky strečové fólie máme na sklade, expedujeme do druhého pracovného dňa. Jedná sa o sťahovacie fólie na strojné aj ručné použitie. Stretch fólie sa najčastejšie používajú na ovinovanie paliet s nákladom, samostatných zásielok alebo batožiny.

Typy strečových fólií

Viac o typoch strečových fólií

Ponúkame stretch fólie na ručné ovinovanie aj strojné stretch fólie na použitie do ovinovacích strojov. V sortimente máme klasické strečové fólie s hrúbkami 17, 20 a 23 mikrónov aj NANO stretch fólie s hrúbkami 5, 10, 12 a 15 mikrónov. Tento typ fólií dosahuje obdobné vlastnosti ako štandardné fólie pri využití menšieho množstva materiálu. Pri fóliách vždy uvádzame garantovaný minimálny návin.

S NANO fóliami ostrečujete viac

Vyskúšajte vylepšené fólie NANO stretch. Sú tenšie ale rovnako pevné ako klasické fólie. Ušetríte a budete baliť udržateľnejšie. Viac informácií nájdete v našom článku nebo videu o strojnom ovinovaní.

Náš špecialista
Peter
+421 222 205 815 info@eobal.sk
Zrušiť vybrané parametre Nenašli ste, čo ste hľadali? Napíšte nám

Strečové fólie PREMIUM

Fólie rady PREMIUM sa vyznačujú nízkou prímesou recyklátov a garantovaným návinom. Ponúkame ich vo viacerých farebných prevedeniach pre označenie zásielok a zachovanie diskrétnosti

Strečové fólie NANO

Fólie rady NANO sú vyrobené unikátnym technologickým postupom, ktorý aj napriek nízkej hrúbke zaisťuje vysokú odolnosť proti pretrhnutiu. Zároveň umožňujú zníženie spotreby materiálu na zabalenie jednej paletovej zásielky proti bežným fóliám.

Ekologické stretch fólie

Ponúkame tiež fólie s prímesou recyklátov minimálne 30%, s funkčne úplne porovnateľnými vlastnosťami, ako pri ostatných stretch fóliách. Ideálne riešenie, ak je pre vás ekológia prioritou.

Strečové fólie podľa typu použitia a hrúbky materiálu

Najbežnejšie používané hrúbky sú 17, 20 a 23 mikrónov (1mm = 1000 mikrónov). Čím hrubšia fólia, tým väčšia pevnosť.

  • Pre ľahký tovar postačí lacnejšia stretch fólia 17 mikrónov. Pokiaľ potrebujete tovar iba ochrániť pred nečistotami a vlhkosťou vyskúšajte fóliu o 12 mikrónoch
  • Najbežnejšou hrúbkou stretch fólií je 20 mikrónov, teda 0,02 mm. Pre svoju univerzálnosť nachádzajú široké možnosti využitia. Zabalíte do nej plastové výrobky, ľahšie produkty strojárstva, elektroniku, knihy, alebo tlačoviny.
  • Pre ťažký tovar a palety odporúčame použiť hrúbku strečovej fólie 23 mikrónov. Bežne sa používa na balenie nápojov, strojárskych produktov, stavebných materiálov, sypkých zmesí, krmív, osiva a pod.
  • NANO stretch fólie dosahujú obdobné vlastnosti ako vyššie spomínané fólie hoci sú tenšie. Ich výhodou je menšie množstvo použitého materiálu. Preto sa jedná o ekologicky priaznivejší variant fólií

Viac sa dozviete v článku, ako vybrať strečovú fóliu, alebo ako baliť so strečovou fóliou a "NANO stretch zabalí viac a stojí menej." Pre pohodlnú manipuláciu odporúčame využiť odvíjače strečových fólií. Vďaka nim docielite výrazné urýchlenie práce.

Farby stretch fólií

  • Transparentná (priehľadná) fólia je najpoužívanejším variantom. Používa sa na balenie paliet aj jednotlivých zásielok. Je priehľadná, umožnuje preto vizuálnu kontrolu baleného tovaru.
  • Čierna fólia zaisťuje diskrétnosť zásielky. Je nepriehľadná, preto obmedzuje riziko vykradnutia paletovej jednotky alebo balíka.
  • Farebné stretch fólie - modrá a biela. Sú takmer nepriehľadné. Umožňujú farebne označiť jednotlivé zásielky. Často sa používajú na farebné odlíšenie zásielok z marketingových dôvodov.

Často kladené otázky k strečovým fóliám

Aký je rozdiel medzi ručnou a strojnou strečovou fóliou?

Ručná strečová fólia sa používa na ručné balenie produktov. Strojová strečová fólia sa používa s baliacimi strojmi na automatizované balenie. Strojné stretch fólie majú obvykle väčší návin ako ručné a sú preto nevhodné na manuálnu manipuláciu z dôvodu vysokej hmotnosti.

Čo je to prieťažnosť stretch fólie?

Prieťažnosť stretch fólie udáva o koľko je možné fóliu predopnúť počas aplikácie. Napr. prieťažnosť 250% značí,
že z 1 m fólie je možné získať 3,5 m na obalenie tovaru.

strečová fólia - průtažnosť

Ako správne skladovať strečovú fóliu?

Strečovú fóliu skladujte na chladnom a suchom mieste, chránenú pred priamym slnečným žiarením.

Aké sú ekologické alternatívy strečovej fólie?

Existuje niekoľko ekologických alternatív bežnej strečovej fólie. NANO stretch fólie majú výborné vlastnosti pri použití menšieho množstva materiálu. Preto vzniká menej odpadu a majú aj menšiu uhlíkovú stopu proti bežným fóliám. Stretch fólie s prímesou recyklátov obsahujú menšie množstvo primárneho materiálu (polyetylénu), preto prispievajú k ekologickému nakladaniu s obalmi.

Ponúkate aj odvíjače strečovej fólie?

Áno, v sortimente máme jednoduché ručné odvíjače stretch fólií, ako aj automatické ovinovacie stroje, ktoré sa používajú predovšetkým na ovinovanie paletových jednotiek.

Môžem si objednať vzorku strečovej fólie?

Áno, pri väčšine produktov ponúkame možnosť objednania vzorky. Viac informácií na tel.: +421 222 205 815
alebo e-mailu automatizace@servisbal.cz