Drevitá vlna – krásne vyzerá a výborne ochráni Váš tovar | Eobal.sk

Horúce zľavy až -39% na obaly platia do 24. júna alebo do vypredania zásob.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Drevitá vlna – krásne vyzerá a výborne ochráni Váš tovar

Ktorý výplňový materiál krásne vyzerá, výborne chráni, je ekologický a navyše nájde mnoho spôsobov využitia aj mimo obaláriny? Áno, tušíte správne, ide o drevitú vlnu. Poďme si tento niekedy trochu zabúdaný výplňový materiál predstaviť.

Drevita vlna v balíku na paletě

Výroba drevitej vlny

Drevitá vlna od nášho dodávateľa sa vyrába hobľovaním klátikov mäkkého dreva najčastejšie teda smreku a borovice, niekedy však aj lipy, jelše alebo brezy. Výsledkom sú prúžky (hobliny) dlhé približne 30 – 50 cm, podľa typu vlny široké obvykle 1,5 – 5 mm s hrúbkou približne od 0,1 do 0,3 mm. Drevitá vlna je následne zbavená nečistôt a lisuje sa do balíkov alebo sa plní do rašlových vriec, bez akéhokoľvek ďalšieho chemického ošetrenia.
Vlna nie je dodatočne sušená, preto treba počítať so zvyškovou vlhkosťou obsiahnutou v dreve. Vlhkosť z balíka po rozbalení relatívne rýchlo mizne. Vďaka zvyškovej vlhkosti je aj hmotnosť balíka premenlivá avšak objem/množstvo vlny zostávajú rovnaké.
Na našom e-shope nájdete drevitú vlnu v dvoch variantoch. Hrubší STANDARD sa hodí pre väčšie obaly a debny a dodávame ju vo veľkých balíkoch na vratných paletách. JEMNÚ vlnu dodávame vo vreciach. Častejšie sa používa ako dekorácia a skôr do menších balíčkov, porotože má užšie vlákno.

Ako možno drevitú vlnu využiť?

 

1) V obaloch

Drevitá vlna má estetický, prírodný vzhľad. Zároveň má výborné tlmiace schopnosti, plne porovnateľné s ďalšími často používanými výplňovými materiálmi. Preto sa výborne hodí ako výplň do prepravných aj darčekových balení.

Počas prepravy ochráni aj krehký tovar ako napr. keramiku, sklo, výlisky a pod. Často hrá v obale nielen ochrannú, ale aj dekoratívnu rolu kvôli svojmu prírodnému vzhľadu – napr. pri balení kozmetiky, balených potravín, umeleckých predmetov, vína a pod. Spoločne s krabičkou z prírodnej hnedej lepenky, dekoratívnym povrázkom a visačkou si môžete jednoducho vytvoriť veľmi reprezentatívny obal.

2) Podstielka pre zvieratá

Mnoho zdanlivo vhodných materiálov používaných ako podstielka nemá v skutočnosti tie správne vlastnosti. Seno a slama bývajú veľmi prašné, čo môže vyvolávať u zvierat alergickú reakciu, textilné materiály (používané napr. do psích kotercov) ľahko navlhnú a neodvádzajú vlhkosť preč.

Naopak drevitá vlna je bezprašná, perfektne odvádza vlhkosť a ľahko vysychá. Keď je zviera premoknuté, drevitá vlna ho rýchlo osuší. Je tak výborným výstelkovým materiálom do psích kotercov alebo ako podstielka pre ustajnené zvieratá. Psy a mačky drevitú vlnu zbožňujú, inštinktívne si v tejto podstielke urobia akési „hniezdo“, ktoré výborne tepelne izoluje.

3) Záhradníctvo

Jahody, tekvice, uhorky, cukety a ďalšie plodiny je vhodné podložiť materiálom, ktorý odvádza vlhkosť a chráni tak úrodu pred plesňami a nežiaducimi mikroorganizmami. Ideálna je na to drevitá vlna. Je odolnejšia než seno či slama a ide o 100% prírodný materiál.

Recyklácia drevitej vlny

Ide o 100% prírodný produkt bez akýchkoľvek chemických prísad. Môže sa preto ďalej využiť napr. na záhrade alebo v chovateľstve či vyhodiť na kompost. Nič nepokazíte ani likvidáciou do zmiešaného odpadu. Drevitá vlna nijak ďalej nezaťaží životné prostredie, je vyrábaná z obnoviteľného dreva.

Prejsť na nákup:

 • Vlna drevitá - štandardná lisovaná v balíku

  ZĽAVA až -25%
  Záhrada
  Ekologický obal
  od 25,89 €
  od 31,07 €
  Skladom
  1 variant
 • Vlna drevitá - jemný rez v rašlovom vreci 120 l

  ZĽAVA až -15%
  Záhrada
  Ekologický obal
  od 15,24 €
  od 18,28 €
  Skladom
  1 variant