Snažíme sa pomáhať. Podporujeme ľudí utekajúcich pred vojnou aj „chránenú“ pekáreň | Eobal.sk

Zľavy až -40% na výplne do obalov platia len do 27. mája.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Snažíme sa pomáhať. Podporujeme ľudí utekajúcich pred vojnou aj „chránenú“ pekáreň

Nie je nám ľahostajné, v akom svete žijeme. Preto podporujeme rôzne aktivity a projekty, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi alebo ľuďom s handicapom. Táto podpora je realizovaná našou materskou spoločnosťou Servisbal Obaly, ale aj priamo jednotlivými kolegami.

V poslednom čase išlo o tieto aktivity:

Darovali sme vykurovanie ľuďom, ktorým vojna zobrala domovy

Kto je pripravený, nie je prekvapený. Týmto heslom sme sa riadili v čase, keď hrozilo, že nepotečie plyn, ktorým v Servisbale kúrime. Preto sme si zaobstarali veľkokapacitný naftový generátor, ktorý dokáže za hodinu ohriať priestory s veľkosťou až 6000 m3. Našťastie to dopadlo dobre, plyn je v Českej republike stále k dispozícii a generátor sme nepotrebovali.

Preto ho posielame ďalej tam, kde je potrebnejší. Darovali sme ho slovenskej pobočke známej charitatívnej organizácie ADRA, ktorá ho bude používať na Ukrajine na vykurovanie priestorov, kde sú ubytovaní ľudia, ktorí museli kvôli vojne opustiť svoje domovy.

S prichádzajúcim letom asi vykurovanie nebude potrebné, bohužiaľ sa však zdá, že vojna v blízkej dobe neskončí, takže svoje využitie určite nájde príchodom chladných jesenných mesiacov.

Podporujeme pekáreň, ktorá zamestnáva ľudí s postihnutím

Dlhodobo podporujeme Pferdu, organizáciu, ktorá pomáha ľuďom s postihnutím žiť normálny život. Robí to pomocou sociálnych služieb a prevádzkou sociálnych podnikov v našom kraji.

Jedným z týchto podnikov je Pekárna Na Plechu, ktorá zamestnáva ľudí s mentálnym postihnutím. Pečú a pripravujú výborné sladkosti aj iné pokrmy, ktoré od nich odoberáme na rôzne firemné akcie.