Dočasné prerušenie expedície objednávok v termíne od 6.4. až 9.4.2021. Ospravedlňujeme sa za predĺženú dobu dodania. Pre viac informácií rozkliknite.zobraziť menej

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Okúzlite svojich zákazníkov krásne zabaleným tovarom

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký pocit svojím balením vyvoláte, keď zákazníci balíček otvoria? Či sú rozčúlení obrovským množstvom fólie, ktorou sa musia prehrabať alebo nadšení, že obdržali krásne zabalený darček?

Sila WOW efektu

Na prežitku záleží. Ak chcete, aby si Vás zákazníci zapamätali, doprajte im radosť pri rozbaľovaní. Je to ľahšie, než sa zdá. Dôležité je vystúpiť z radu a urobiť svoju zásielku niečím jedinečnú. Stačí aj malý detail, len nejaké malé prekvapenie, pri ktorom si zákazník povie „Wow, to som nečakal!“

Štýlová krabička je základ.

Určite môžete svoju zásielku odovzdať alebo zaslať v najlacnejšej chlopňovej krabici, ktorú zoženiete vyrobenú z nekvalitnej lepenky a oblepenú tonou lepiacej pásky. Dojem tým ale urobíte skôr negatívny. Pridať pár centov za kvalitné a pekné poštové krabice sa oplatí. Na trhu je veľké množstvo speedboxov – rýchlouzatváracích krabíc, ktoré spájajú niekoľko výhod v jednom: dobre vyzerajú, bleskurýchle sa zložia, takže ušetríte čas, a vďaka odtrhávacej páske je otvorenie otázkou okamihu. Ak expedujete zásielok už trochu viac, odporúčame nechať si krabicu potlačiť napríklad vaším logom alebo jednoduchým oznamom.

Výplne – veľa muziky za málo peňazí

Ak zasielate tovar poštou alebo zásielkovými spoločnosťami, sú výplňové materiály naozaj potrebné, pretože tlmia nárazy a pády, ku ktorým pri preprave dochádza. Bez nich by sa krehký tovar proste rozbil. No dobre, keď už musíte výplne používať, prečo nevyskúšať tie, ktoré dobre vyzerajú?

Vyskúšajte napríklad tieto výplne:

SizzlePak

Úhľadne krčené prúžky z papiera, ktoré krásne vyzerajú a naviac sú ekologické. Na výber máte z množstva farebných vyhotovení. Čo tak ružové prúžky k vašej exkluzívnej voňavke

Prejsť k nákupu

Papierové fixačné telieska Paper Chips

Papierová náhrada známych výplňových chipsov. Vyzerajú lepšie, fungujú podobne a naviac sú ekologickejšie.

Prejsť k nákupu

Papier Geami WrapPak

Krásny perforovaný papier, ktorý poslúži ako dekoratívna náhrada bublinkovej fólie. Aby mohol byť papier pripravený na obalenie produktov, musí prejsť špeciálnym strojom. Ak nevyužijete kapacitu stroja a budete baliť v menšom množstve, odporúčame baliaci box Geami WrapPak Mini, ktorý je pripravený na okamžité použitie.

Prejsť k nákupu

Drevitá vlna

Prírodný materiál, ktorý sa výborne hodí k vlnitej lepenke.

Prejsť k nákupu

Razený baliaci papier

Razený baliaci papier

Baliaci papier, s ktorým ľahko a lacno vytvoríte dekoratívne balenie, ktoré je navyše ekologické. Možno ho použiť nielen pre obalenie produktov, ale ak ho skrčíte, môžete ním aj vyplniť voľný priestor v krabici. Baliaci papier je vyrobený zo 100% recyklovaného papiera a je plne kompostovateľný.

Prejsť k nákupu

Nezabudnite na detaily

Možno to budú práve drobné vylepšenia, vďaka ktorým si Vás zákazníci zapamätajú a nabudúce nakúpia znovu u Vás.
Osobný odkaz – sú Vaše výrobky niečím výnimočné? Napríklad láskyplnou ručnou výrobou alebo pozitívnym sociálnym dopadom? Nezabudnite to spomenúť. Zákazník určite bude rád, keď bude vedieť, že nakupuje u poctivého českého podnikateľa než od anonymného veľkovýrobcu z Číny.
Visačky – keď zákazníkom poďakujete za nákup prostredníctvom jednoduchej visačky, dáte im najavo, ako si ich nákup vážite.
Samolepky – malá nálepka napríklad s krstným menom zákazníka hneď ozvláštni celé balenie.
Stuhy – oviažte stuhou vo firemných farbách krabicu alebo tovar vo vnútri a celé balenie ihneď získa exkluzivitu.
Pečiatky – ak nechcete na krabici potlač, nechajte si vyrobiť pečiatku s logom alebo nejakou vtipnou hláškou. Budete originálni a to zákazníci väčšinou ocenia.

 

Ako vidíte možností, ako vylepšiť Vaše balenie, je celý rad. Odporúčame snažiť sa získať spätnú väzbu a zistiť, čo na zákazníkov najviac zaberá a čo sa im najviac páčilo. Skvelé sú na to sociálne siete. Ak zákazníci sami nadšene nazdieľajú Vašu zásielku vo Vašom úžasnom obale, viete, že ste sa rozhodli správne. Nebojte sa experimentovať, dôležité je vystúpiť z davu, pretože e-shopov a ďalších obchodov je dnes obrovské množstvo a mali by ste sa snažiť, aby si Vás zákazníci zapamätali a nabudúce sa k Vám vrátili. Prajeme mnoho zaujímavých nápadov pre Vaše balenie.