Ušetrite na fóliách: NANO stretch zabalí viac a stojí menej | Eobal.sk

Horúce zľavy až -39% na obaly platia do 24. júna alebo do vypredania zásob.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Ušetrite na fóliách: NANO stretch zabalí viac a stojí menej

Vyskúšajte našu novinku: NANO stretch fólia manuálna a strojová. Ide o obalové materiály, ktoré sa vyrábajú inovatívnym spôsobom z niekoľkých vrstiev polyetylénu (LLDPE). Takto vzniká fólia, ktorá je síce tenšia, ale má vlastnosti porovnateľné s hrubšími fóliami. Vďaka tomu je na jednej rolke navinutého oveľa viac materiálu a preto „vydrží“ o dosť dlhšie. Stručne a jasne: zabalíte viac tovaru za menej peňazí. Výhod je však oveľa viac. Pozrime sa preto na NANO stretch podrobnejšie.

NANO stretch fólie

Stretch priamo od výrobcu

Podarilo sa nám nadviazať partnerstvo priamo s výrobcom v Malajzii. Ide o renomovanú firmu, ktorá dodáva zákazníkom v mnohých odvetviach v Európe, kde má aj svoje vývojové a školiace stredisko, aj inde vo svete. Stretch fóliu nakupujeme od výrobcu vo veľkom a bez sprostredkovateľa. Vďaka tomu ich môžeme tu na Eobaloch ponúkať naším zákazníkom s veľmi výhodnými podmienkami.


obr.: akceleračná plošina na testovanie fólií vo vývojovom centre dodávateľa

Výhody NANO stretch fólie

1. Je tenšia ako bežná fólia, ale pevnosť je úplne porovnateľná.

Príklad: NANO strech fólia MaxStretch Green s hrúbkou 15 mikrónov má vlastnosti ako štandardná ručná fólia hrúbka 23 mikrónov

2. Na zabalenie zásielky sa dá použiť menej fólie, čím sa znížia náklady na balenie

3. Vysoká odolnosť proti prepichnutiu a roztrhnutiu

4. Vysoká prieťažnosť fólií v ručnom a strojovom prevedení

Príklad: Prieťažnosť stretch fólie udáva, o koľko je možné fóliu predopnúť počas aplikácie. Napr. prieťažnosť 250 % znamená, že z 1 m fólie sa dá získať 3,5 m na obalenie tovaru.

5. Ekologické fólie: vďaka menšej spotrebe materiálu + varianty fólií s vysokým obsahom recyklovaných materiálov


obr.: porovnanie zvinutých 15 m NANO stretch fólie a štandardnej fólie. Obe fólie majú veľmi podobné vlastnosti. 
Na výrobu NANO stretch sa použilo menej materiálu, takže je lacnejšia a produkuje menej odpadu.

Prečo sa oplatí používať NANO stretch

► Pretože balenie je celkovo lacnejšie. Jeden meter NANO stretch fólie je lacnejší ako jeden meter „klasickej“ stretch fólie. Dôvodom je menšie množstvo materiálu vďaka menšej hrúbke fólie a dokonale technologický zvládnutý proces výroby.

Pozn.: Cenu tu porovnávame podľa navíjania. Vďaka menšej hrúbke možno na jednu rolu navinúť viac fólie. Ak porovnáme cenu za jednu rolku, môže sa zdať, že NANO stretch stojí viac, dá sa ňou však zabaliť dvakrát viac paletových jednotiek alebo zásielok.

Cena za 1 m fólie:
NANO stretch 12 mikronů = 0,575 Kč/m
standardní stretch 20 mikronů = 1,17 Kč/m

► Pretože je balenie ekologickejšie. Na balenie sa použije menej materiálu, čo je šetrnejšie k životnému prostrediu. Zároveň sa tým znižuje uhlíková stopa vášho podniku.

Náš TIP: ekologickými šampiónmi sú fólie s vyšším podielom recyklovaných materiálov. Ponúkame ich vo verziách určených na manuálne aj strojové balenie.

► Pretože zásielka s NANO fóliami je odolnejšia voči perforácii (prepichnutiu fólie). Vďaka technologickému postupu sú fólie odolnejšie voči perforáciam ostrými hranami a rohmi iných zásielok.


obr.: NANO stretch fólie sú veľmi odolné voči perforácii (prepichnutiu)

NANO stretch fólia na strojové balenie 

► Pretože je obzvlášť vhodná na strojové ovinovanie vďaka svojej vysokej prieťažnosti. Kvalitné automatické ovinovacie stroje sú vybavené kľúčovou funkciou napínania. To umožňuje optimálne napnutie fólie, a tým jej šetrenie.

► Pretože majú väčšie vinutie, a preto „vydržia dlhšie“.

Odkiaľ pochádza názov „NANO“

Je to obchodný názov pre strech fólie, ktoré boli vyrobené rovnakým technologickým postupom, t. j. z niekoľkých vrstiev LLDPE. Názov uľahčuje zákazníkom orientáciu v rôznych typoch stretch fólií. Ak nájdete fólie s označením NANO u konkurencie, pravdepodobne pôjde o úplne iný výrobok s inými vlastnosťami a od iného dodávateľa.

Fólie uvedené v článku: