Ako poslať tovar z e-shopu – 2 konkrétne príklady | Eobal.sk

Horúce zľavy až -39% na obaly platia do 24. júna alebo do vypredania zásob.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Ako poslať tovar z e-shopu – 2 konkrétne príklady

V tomto článku si ukážeme príklady, ako konkrétne zabaliť dva druhy často odosielaného tovaru z e-shopov. Nejde o žiadny záväzný návod, možno vám bude lepšie vyhovovať iná kombinácia vonkajšieho obalu a výplňového materiálu. Dôležité je balenie nezanedbať a venovať čas hľadaniu spôsobu, ktorý sa najlepšie hodí práve vám.

Možností, ako zabaliť svoj tovar, keď ho potrebujeme expedovať zásielkovou službou, ako je napr. PPL alebo Slovenská pošta, je v dnešnej dobe naozaj mnoho. Radi by sme vám odporučili nejaké univerzálne riešenie, ktoré by mohli použiť všetci e-shopári, také ale bohužiaľ neexistuje.

Druhy tovaru sa totiž od seba veľmi líšia a každý vyžaduje iný spôsob balenia. Je jasné, že balíček bude vyzerať inak, pokiaľ zasielame iba jeden ks tovaru alebo naopak viac, teda ak ide o jednotlivý alebo skupinový obal. A veľkú rolu hrajú aj vaše preferencie – či je pre vás na obale najdôležitejšia rýchlosť zabalenia, cena, ekológia či niečo úplne iné.

Aj tak vám chceme poskytnúť čo možno najviac konkrétne rady, ako zabaliť práve váš tovar. Preto sme si urobili prehľad, aké druhy tovaru balia naši zákazníci z radov e-shopárov, a trochu prekvapivo nám na predných priečkach zasvietili dve kategórie – potravinové doplnky a dekorácie na výzdobu domova. Rozhodli sme sa teda ukázať vám, ako by sme doplnky stravy a výzdobu do bytu zabalili my. Ide iba o príklady, možností zabalenia je mnoho. My sme dôraz kládli predovšetkým na ochranu tovaru pri preprave a rýchlosť zabalenia. Konečné rozhodnutie, ako zabaliť tovar, je ale na vás.

Balenie potravinových doplnkov – kĺbová výživa v plastových dózach

Špecifiká tovaru:

  • najčastejšie ide o plastové nádoby a tégliky, ktoré sú náchylné na pretlačenie
  • môže ísť o rozmerné zásielky

A) Rýchle zabalenie s dôrazom na ochranu pred poškodením

Plastové nádoby je nutné ochrániť pred pretlačením a zároveň oddeliť od seba navzájom, aby nedošlo k poškrabaniu etikety. To zaistí papierová výplň v podobe pokrčeného baliaceho papiera typu „šedák“, ktorý je distribuovaný v boxe „Ťaháčiku“. Vďaka jeho ľahkej prenosnosti a variabilite ide balenie s ním naozaj „od ruky“. Ako vonkajší obal sme zvolili Speedbox s lepiacou páskou a zlepeným dnom, takže zabalené je za okamih. Ide o jednodruhový obal, ktorý sa jednoducho recykluje.


pozn.: balený tovar je nutné vystlať výplňovým materiálom aj zhora, aby sa predišlo poškodeniu z tejto strany

použité obaly: papierová výplň ŤaháčikSpeedbox

B) Nízkonákladové riešenie

Ak vám záleží iba na najnižšej cene za jeden ks obalu, odporúčame zvoliť tradičné riešenie – bublinkovú fóliu a klasickú chlopňovú krabicu.

použité obaly: chlopňová krabicabublinková fólia

Balenie dekorácií do domácnosti – porcelánové misky s dreveným podstavcom

Špecifiká tovaru:

  • väčšinou krehký tovar náchylný na poškodenie
  • dizajnový tovar by mal byť esteticky aj zabalený

A) Estetický obal s dôrazom na ochranu krehkého tovaru

Dizajnové doplnky do interiéru je vhodné doplniť obalom estetického vzhľadu. Pre atraktívny vzhľad obalu sme zvolili fixačný papier Geami WrapPak, ktorý výborne spĺňa estetické aj funkčné požiadavky. Balenie pomocou Geami WrapPak je jednoduché a rýchle vďaka odvíjaciemu setu. Dôležité je baliť jednotlivé diely dekorácie zvlášť, aby nedošlo k ich poškodeniu o seba navzájom. Papier Geami je v krabici doplnený úhľadnými prúžkami výplňového materiálu Sizzlepak, ktorý dobre utlmí prípadné pády zásielky počas prepravy. Ide o jednodruhový obal, ktorý sa vďaka tomu jednoducho recykluje.


pozn.: balený tovar je nutné vystlať výplňovým materiálom aj zhora, aby sa predišlo poškodeniu z tejto strany

použité obaly: SizzlePakGeami WrapPakpoštová krabica

B) Ekologický a lacný obal s dostatočnou ochranou

Na ekologické a zároveň cenovo výhodné riešenie sme obalili jednotlivo kusy dekorácie do recyklovaného „bublinkového“ razeného papiera. Tým istým materiálom sme zároveň vystlali vnútro krabice. Zvolený baliaci papier je dostatočne tvárny a pevný, tovar sa sám nerozbaľuje. Ide o univerzálny materiál, ktorý však na rozdiel od bublinkovej fólie tvorí s krabicou jednodruhový obal, a preto sa veľmi ľahko recykluje.


pozn.: balený tovar je nutné vystlať výplňovým materiálom aj zhora, aby sa predišlo poškodeniu z tejto strany

použité obaly: razený papier, chlopňová krabica

Obaly spomenuté v článku: