Balíte ťažký alebo rozmerný tovar? Použite krabice a boxy z päťvrstvovej vlnitej lepenky | Eobal.sk

Horúce zľavy až -39% na obaly platia do 24. júna alebo do vypredania zásob.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Balíte ťažký alebo rozmerný tovar? Použite krabice a boxy z päťvrstvovej vlnitej lepenky

Ťažké produkty, ktoré vážia približne 15 kg a viac odporúčame baliť do kartónových krabíc z päťvrstvovej vlnitej lepenky (skrátene 5VVL). Ak je navyše tovar veľmi rozmerný alebo sa jedná o skupinové balenie, je vhodné použiť kartónové boxy. V našej ponuke sú boxy z päť aj sedemvrstvovej vlnitej lepenky (5VVL aj 7VVL).

Prečo používať krabice 5VVL

Tieto krabice majú väčšiu nosnosť, ich steny sú odolnejšie proti prerazeniu aj zrúteniu, v porovnaní s rozmerovo podobnými obalmi z trojvrstvovej vlnitej lepenky (3VVL). Dôvodom je väčší počet vrstiev lepenky v stene krabice. Päťvrstvová ich má päť (3 rovné a 2 zvlnené), trojvrstvová má naproti tomu iba tri (2 rovné a jednu zvlnenú). Kvôli použitiu väčšieho množstva materiálu sú, pochopiteľne, krabice 5VVL o čosi drahšie. Ich použitie sa však oplatí, pretože poškodený tovar počas prepravy vyjde v konečnom súčte nákladov určite drahšie.

Prejsť na nákup krabíc 5VVL

Ďalšie rady na rozposielanie ťažkého tovaru:

Tovar v obale dobre zafixujte

Ťažké produkty sú náchylné na poškodenie, ak použijete do krabice nevhodnú výplň. Použite preto skôr tuhé a hutné výplne do obalov v dostatočnom množstve.

Ľahké produkty – mäkká a vzdušná fixácia
Ťažké produkty – tuhá a zhutnená fixácia

Dno spevníte preložkou

Kus kartónu, ktorým vystužíte dno krabice dokáže divy. Čiastočne rozloží váhu baleného produktu, takže sa eliminuje riziko pretrhnutia dna. Preložku môžete zakúpiť na našom e-shope, objednať si ju na mieru alebo si ju sami jednoducho vyrežete na potrebný rozmer baliarenským nožom.

Krabicu dobre zalepte

Ťažký tovar vyvíja na dno a steny krabice veľký tlak, preto je nutné obal dobre zalepiť, aby nedošlo počas prepravy k jeho roztvoreniu. Odporúčame použiť priečny spôsob prelepenia, ako vidíte na obrázku. Podmienkou je použitie kvalitnej lepiacej pásky.

Stretch fólia spevní balenie

Zásielka bude dokonale kompaktná, ak ju obalíte stretch fóliouFólia kartón ochráni pred navlhnutím aj znečistením a celkovo balenie spevní. Jej použitím však vyprodukujete dodatočný odpad, preto použitie dobre zvážte.

Produkty spomenuté v článku: