Obaly šetrné k prírode | Eobal.sk

Horúce zľavy až -39% na obaly platia do 24. júna alebo do vypredania zásob.zobraziť menej ZISTIŤ VIAC

zobraziť viac ZISTIŤ VIAC

Pozrite sa na našu ponuku obalov šetrných k prírode

Celý náš e-shopový tím si váži prírody. Vieme, že aj vám, našim zákazníkom a partnerom, záleží na životnom prostredí, a preto sa snažíme ponúkať produkty, ktoré sú šetrné, ľahko sa recyklujú a celkovo zjednodušujú snahu o ochranu životného prostredia.
V tomto článku nájdete tipy na niektoré z nich.


Produkty z vlnitej lepenky

Jednoznačným favoritom medzi obalovými materiálmi je pre nás vlnitá lepenka. Z tohto univerzálneho, k prírode šetrného materiálu, ponúkame približne 60 % produktov.

Najžiadanejšie sú kartónové krabice z vlnitej lepenky. Vyberie si naozaj každý. Ponúkame ich v mnohých rozmeroch a variantoch. Od bežných chlopňových krabíc po krabice so všelijakými „vychytávkami“, ktoré balenie čo najviac zjednodušujú, ako sú integrované lepiace a odtrhávacie pásky na rýchle a bezpečné uzatvorenie a otvorenie. Rovnaké to je aj pri kartónových obálkach.

Z vlnitej lepenky ponúkame aj fixačný materiál, ako je Kartofix, ktorý je vyrobený zo zvyškového kartónu, strojovo rozrezaného na pásiky tvoriace celistvú sieť.

Ďalším fixačným materiálom z kartónu je Sypáček, tvorený zo špeciálne strihanej vlnitej lepenky.

Okrem výroby obalov a fixácie sa kartonáž používa na výrobu paliet. Palety z nasávanej kartonáže sú ľahké, skladné a odolné voči škodcom dreva. Navzdory svojej ľahkosti sú odolné a pevné. Vďaka svojej ľahkej recyklovateľnosti sú vhodné na jednorazové použitie.


Vlnitá lepenkaekologický všestranný materiál, vyrobený z recyklovaného papiera a biologického škrobového lepidla, ktorý je možné následne ďalej recyklovať. Nemá negatívne dopady na životné prostredie.


Produkty z papiera

Pri papierových výrobkoch platí to isté, čo pri kartónových.
Univerzálnosť, recyklovateľnosť, šetrnosť k prírode. Ktorý papierový sortiment je k dispozícii v našom e-shope?

Papierové obálky – klasika, ktorú všetci poznáme. Vhodné na zasielanie oblečenia a iných plochých produktov. Ekologický variant plastových obálok.

Baliace papiere – pri balení nevyhnutnosť. Ponúkame baliaci papier v mnohých verziách. V kotúčoch, v hárkoch, štruktúrovaný či hladký, čisto praktický alebo s estetickými prvkami. Dá sa použiť ako primárny obalový materiál alebo výplň.

Papierové výplne a fixácie – veľmi rozšírená eko-alternatíva k výplniam z plastu. Rovnako ako v prípade baliaceho papiera ponúkame množstvo variantov.

Papierové hrany – slúžia na spevnenie a ochranu hrán balenej zásielky a zjednodušujú jej stohovanie.

Tip: S naším e-shopovým tímom sme vyskúšali prácu s papierovými výplňami. Pozrite sa na naše porovnanie papierových výplní.


Produkty z dreva

Ak zháňate praktickú prírodnú, ale pritom estetickú výplň do obalov, odporúčame drevitú vlnu. Tento čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemických prísad má univerzálne použitie ako v obaľovaní, tak napr. v záhradníctve (podkladový materiál pre plodiny) alebo aj v chovateľstve (podstielka pre zvieratá). Využitie nájde aj v stavebníctve (izolačný materiál pri stavbe zrubových budov).


Drevitá vlna je vďačným materiálom na dekoratívne výplne.

Drevo tvorí základ ďalších nami ponúkaných výrobkov, ako sú paletové nadstavby a paletové veká. Tieto výrobky ale obsahujú aj chemické prvky a materiál, ktorý nie je biologicky odbúrateľný, preto ho nie je možné radiť medzi ekologické.
 

Jednodruhový obal

Čo sa týka balenia, tak významným spôsobom prispejete k ochrane krajiny používaním jednodruhových obalov.
Príkladom je kartónová krabica, papierová výplň a papierová lepiaca páska. Používaním takýchto obalov zjednodušujete spotrebiteľovi jeho vytriedenie.

Príklad jednodruhového obalu


Produkty uvedené v článku:

 • Fixačná vlna Kartofix v balíku 30 kg

  ZĽAVA až -10%
  Záhrada
  Ekologický obal
  od 24,30 €
  od 29,16 €
  Skladom
  1 variant
 • Fixačná striž Kartofix v boxe 6 kg

  ZĽAVA až -20%
  Záhrada
  Ekologický obal
  od 13,99 €
  od 16,78 €
  Skladom
  1 variant
 • Bublinkový razený papier, preklad 580x380mm

  ZĽAVA až -6%
  Ekologický obal
  od 0,27 €
  od 0,33 €
  Skladom
  1 variant
 • Paleta lisovaná

  ZĽAVA až -44%
  Ekologický obal
  od 11,94 €
  od 14,33 €
  Skladom
  1 variant